Evo nekoliko preporuka:
• Napravite plan i odredite listu prioriteta, uskladite poslovno i privatno, i s vremena na vrijeme podijelite obveze. Raspodjela aktivnosti unutar obitelji i na poslu ključ je dobroga funkcioniranja.
• Procijenite koji su zadatci za vas bitni i ne rasipajte energiju. Netko više voli određene poslove i neke aktivnosti te ih radi s većim entuzijazmom, zato razgovarajte s osobama koje vas okružuju, predložite podjelu i racionalizaciju poslova.
• Bilježite i razmotrite koji su vam bili dobri dani u aspektima fizičkoga, socijalnoga, kognitivnoga (misaonoga) i emocionalnoga funkcioniranja te to uskladite s vašim potrebama, željama i mogućnostima. Uočit ćete da su neki dani biti lakši, a drugi teži.
• Vaše fizičke aktivnosti uskladite s prehrambenim navikama i odmorom.
• Pazite na kvalitetnu prehranu. Na hranu možemo gledati kao na lijek, stoga i količina i kvaliteta hrane imaju znatan utjecaj na naše zdravlje. Esencijalni sastojci u hrani važan su aspekt znanstveno-medicinskih istraživanja. Naprimjer, za petnaest je minerala u tragovima poznato da imaju ulogu u ljudskom organizmu. To su željezo, cink, bakar, krom, selen, jod, flor, mangan, molibden, kobalt, nikal, kositar, silicij, vanadij i arsen. Samo za prvih deset dokazano je da su stvarno neophodni, dok pravu ulogu ostalih još treba rasvijetliti.